Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Szczeciński Chór Chłopięcy Słowiki

Biuletyn Informacji Publicznej 'Słowików' ePUAP 'Słowików'

Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki" jest światowej klasy zespołem skupiającym utalentowanych muzycznie chłopców z całego Szczecina.

Każdego roku we wrześniu organizujemy nabory do zespołu przygotowawczego naszego chóru w szkołach podstawowych miasta Szczecina.
Poszukujemy uzdolnionych muzycznie chłopców w wieku 6-10 lat, którzy lubią śpiewać. Kształcimy przyszłych śpiewaków, którzy będą godnie reprezentować Województwo Zachodniopomorskie na scenach krajowych i zagranicznych.
Uczymy  emisji głosu, dykcji, rytmiki z elementami tańca , kształcenia słuchu, zasad muzyki, gry na instrumentach perkusyjnych. W chórze pracują wykwalifikowani nauczyciele i pedagodzy.

Z muzyką chóralną "Słowików" związane są także podróże po świecie.  Zwiedzamy różne państwa i poznajemy nowych ciekawych ludzi, uczestniczymy w festiwalach i konkursach chóralnych, spektaklach teatralnych oraz koncertach w radiu i telewizji. Uczestnictwo chłopców w chórze jest bezpłatne. Opłata dobrowolna na Radę Rodziców wynosi 30 zł miesięcznie.

Zapraszamy chętnych do współpracy chłopców wraz z rodzicami do siedziby chóru.

Poniedziałki, środy i piątki 16.30-18.30, lub kontakt telefoniczny pod nr  91 484 29 06 e mail: slowiki@slowiki.szczecin.pl


Statut chóru

KONTAKT

Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki"
Św. Cyryla i Metodego 43
71-540 Szczecin

tel & fax: (91) 484 29 06
e-mail: slowiki@slowiki.szczecin.pl

* Oferuje: koncerty a capella z rożnorodnym programem muzyki dawnej i współczesnej, sakralnej i świeckiej; udział w wykonaniach dzieł oratoryjnych i operowych: Chichetser Psalms L. Bernsteina, Carmina Burana C. Orffa, Toska i Cyganeria Pucciniego, Carmen Bizeta.

* Organizuje trasy koncertowe po Polsce zainteresowanym chórom (nie tylko chłopięcym) z zagranicy